Z kroniki działalności Klubu Seniora

0
2758

Z kroniki działalności Klubu Seniora.

We wrześniu płońscy Seniorzy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce rekreacyjnej na trasie Płock – Koszelówka. W Płocku uczestnicy wycieczki zwiedzili katedrę i dom rodzinny Władysława Broniewskiego – jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. W Koszelówce natomiast,  w Ośrodku Wypoczynkowym Zacisze Bis miło spędzili czas na wieczorku tanecznym. W chwilach wolnych od zorganizowanych atrakcji nasi Seniorzy mogli odpocząć na łonie natury podziwiając piękne widoki na jezioro Zdworskie.


W ostatnim czasie nasi Seniorzy spotkali się również z funkcjonariuszami płońskiej policji. Tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych oraz rady stróży prawa jak zachować się w coraz częściej stosowanej przez naciągaczy metodzie „Na Wnuczka”. Goście pokazali również kilka filmików na w/w temat, aby nasi Klubowicze jak najlepiej potrafili odnaleźć się w sytuacji, która może przydarzyć się każdemu. Po zakończonej prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość poruszyć nurtujące ich tematy oraz poradzić się w innych sprawach które dotyczą ich bezpieczeństwa. W najbliższym czasie będzie zorganizowane następne spotkanie z płońską policją, w której zostanie poruszony tematy bezpieczeństwa osób starszych w miejscach publicznych oraz jako uczestników ruchu drogowego.


21 października Klubowicze uczestniczyli w Dniu Kartofla. W dniu tym Seniorzy wykazali się swoją pomysłowością i doświadczeniem przy przygotowywaniu kolacji, w którym głównym produktem był oczywiście wszystkim dobrze znany kartofel. Po kolacji ochotnicy wzięli udział w konkursie na temat znajomości owego bohatera dnia a za odwagę i chęci otrzymali słodkie upominki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień Seniora
Następny artykułŚwięta Bożego Narodzenia