O Klubie

Działalność społeczno-wychowawcza w Klubie Osiedlowym „Plastuś” mieszczącym się przy Spółdzielni Mieszkaniowej  działa w oparciu o współpracę z przedszkolami i szkołami, Szkołą  Muzyki i Tańca „Nutka”, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci
oraz Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Głównym założeniem Klubu jest prowadzenie działalności wychowawczej, kulturalnej, rozrywkowej  i sportowo-rekreacyjnej dla różnych grup wiekowych.

Klub czynny jest w godzinach 9:00 – 17:00. Osoba odpowiedzialna za działalność w klubie Julita Jeziak  (0-23) 662-38-48 wew. 38.

W Klubie swoją siedzibę ma Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które przy współpracy z Bankiem Żywności wydaje artykuły spożywcze dla potrzebujących.

W obecnym roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek 15:15 – kółko teatralne

Poniedziałek 16:00 – kółko plastyczne

Czwartek 17:30 – kółko wokalne

Ponadto w Klubie kontynuowane są spotkania:

• Stowarzyszenia Brydża Sportowego „Impas” – wtorek 17:00
  • Klub Seniora – środa 17:00
  • spotkania Stowarzyszenia Diabetyków – 1 i 3 wtorek miesiąca 12:00
  • próby zespołu „Romanca”
  • od listopada będą odbywały się warsztaty teatru lalek i nauka żonglerki

Dodatkowo:

Udostępniamy fortepian pianino dla dzieci uczących się w szkole muzycznej.

W Klubie istnieje możliwość wynajęcia Sali na uroczystości rodzinne typu: chrzciny, urodziny, przyjęcia, itp. – szczegóły pod nr telefonu /23/ 662-38-48 wew.38 lub osobiście w klubie.

Ferie 2017 upłynęły pod hasłem „Zima w mieście” . Podczas tegorocznego odpoczynki dzieci miały okazję brać udział w turniejach organizowanych przez Nasz Klub. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grze w tenisa, bilarda, play-station i Xbox. Dla uczestników organizatorzy przygotowali słodkie nagrody.

Bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży odbył się 23 lutego. Organizatorami był Klub Osiedlowy „Plastuś” wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Uczestnicy przybyli licznie a nasi najmłodsi pojawili się z rodzicami.  Czas umilał aktor i muzyk Krystian Makston, dzieci bawiły się świetnie.

Klub Seniora –  jako najliczniejsza grupa działająca przy naszej organizacji również może pochwalić się działalnością. Nasi podopieczni w tym roku mieli wiele okazji do świętowania. Zorganizowane mieliśmy spotkanie noworoczne, spotkanie z dietetykiem Magdą Stefaniak, wieczór poetycki z p. Zdzisławem Zembrzyckim, Ostatki, dzień Kobiet i Mężczyzn.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz z bankiem Żywności w dniu 08.05.2017 zorganizowało spotkanie kulinarne oraz szkolenie z zakresu zdrowego żywienia.

Obecnie trwa akcja „Lato w mieście” . Na początku wakacji odbyła się dyskoteka rozpoczynająca letni wypoczynek. Imprezę poprowadziła Animatorka Julka Piechota. Dzieci przybyły wraz z rodzicami, mieliśmy okazję gościć także delegację z Domu Dziecka. Trwają liczne konkursy i zabawy dla dzieci jak i również podopieczni mogą sami organizować sobie czas poprzez udostępnione dla nich gry i materiały plastyczne.